Dwór skrzydeł i ruin – recenzja książki

Książka pod tytułem Dwór skrzydeł i ruin to jedna z najciekawszych książek na rynku literackim adresowana praktycznie do każdego człowieka żyjącego na świecie. Autorką jest wyjątkowa pisarka, a mianowicie Sarah J. Maas, która z ogromną łatwością tworzy swoje dzieła i sprawia, że są one ponadczasowe. Ta książka jest trzecią częścią z całej serii, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest najpierw zapoznanie się z dwoma wcześniejszymi, aby zrozumieć istotę opisywanych problemów oraz losów bohaterów. Nie każdy ma jednak taką możliwość, dlatego sięgnięcie po ten tytuł również będzie dobrym pomysłem, aby zapoznać się z ciekawą lekturą, która może odmienić życie ludzkie.

Feyra – dalsze losy

Początek skupia się na tym, iż Feyra wraca do Dworu Wiosny. Jest ona bardzo zdeterminowana w swoich działaniach, ponieważ wróciła do tego miejsca tylko w jednym celu. Mianowicie chce poznać wszelkie plany oraz działania Tamlina, a także króla Hybernii. W swoich poczynaniach jest jednak całkowicie sama, dlatego naraża się na duże niebezpieczeństwo zwłaszcza ze strony króla, który nie lubi jak ktoś psuje mu porządek, który on sam wcześniej zbudował. Król ma bardzo niecne plany co do Prythian, dlatego też Feyra będzie starała mu się przeszkodzić, jednak czy jest to w ogóle możliwe i z tej potyczki wyjdzie obronną ręką? Ich losy oraz walka są ciekawie opisane, można znaleźć w tych sytuacjach przeróżne sytuacje, które mają wpływ na rzeczywiste życie ludzi, ponieważ często w realnym świecie dochodzi do tego typu nieporozumień, z którymi trzeba sobie przecież jakoś poradzić. Feyra musi dowiedzieć się w szybkim tempie, komu może konkretnie zaufać, ponieważ wojna zbliża się wielkimi krokami, a na razie na polu bitwy znajduje się ona sama.

Poszukiwania sojuszników

Feyra opiera swoje działania na tym, aby w jak najkrótszym czasie znaleźć jak największą ilość sojuszników. Jej zdaniem to jedyna szansa, aby uniknąć wojny lub też wyjść z niej zwycięsko, ponieważ jest przekonana o tym, że król nie odpuści i będzie chciał zrealizować swoje niecne plany. Feyra udaje się do wielu dziwnych miejsc i to właśnie w nich odnajduje swoich sojuszników, co jest dla niej totalnym zaskoczeniem. Książka pokazuje świat, który:

– jest pełen nienawiści,

– uczy jak żyć w pojedynkę i szukać swoich sprzymierzeńców.

Książka ma w sobie coś z historii, jest także bardzo merytoryczna, dlatego spodoba się bardziej wymagającym czytelnikom, którzy powinni po nią sięgnąć. W końcu dochodzi do bitwy pomiędzy armią króla, a armią bohaterki. Warto się więc dowiedzieć, kto wyjdzie z tej bitwy zwycięsko i jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *