Medycyna dla każdego

Zdrowie jest wartością bezcenną. Zapewne każdy chciałby cieszyć się dobrym samopoczuciem jak najdłużej. Niestety statystyka jest nieubłagana i w końcu przyjdzie nam stawić czoło chorobie, mniej lub bardziej poważnej.

Jednym z coraz częściej notyfikowanych zaburzeń są nieprawidłowości związane z tarczycą. Według wstępnych obliczeń mogą dotknąć nawet co piątą kobietę w różnym okresie życia. Na szczególną uwagę zasługuje zapalenie tarczycy typu Hashimoto, które jest najczęściej spotykaną chorobą autoimmunologiczną na świecie! Izabella Wentz, u której zdiagnozowano chorobę Hashimoto, postanowiła podzielić się bezcenną wiedzą i własnym doświadczeniem z innymi, pisząc książkę „Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie.

Garść informacji

ektura „Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie” sprawnie łączy w sobie wiedzę medyczną na temat choroby oraz osobiste spostrzeżenia i wskazówki autorki. Izabella Wentz stosuje prosty język, aby każdy czytelnik mógł dokładnie zapoznać się z przebiegiem choroby i sposobami jej leczenia. Nie potrzeba mieć wykształcenia medycznego, aby zrozumieć terminologię czy dany akapit, wszystko opisane jest klarownie i zrozumiale, nawet dla amatorów.

Autorka już we wstępie dokładnie wyjaśnia czym jest niedoczynność tarczycy w chorobie Hashimoto. Jak się okazuje wielu chorych cierpiących na tę stosunkowo częstą przypadłość nie ma pojęcia o swojej chorobie! Nawet lekarzom nie zawsze udaje się postawić właściwą diagnozę. Tymczasem organizm chorego uznaję chorą tarczycę za intruza i działa immunologicznie – atakuje ją, tak, jakby atakował wirusa. W rezultacie gruczoł nie produkuje wymaganej ilości hormonów.

Wiedza o zdrowiu dla każdego

Jak już zostało napisane książka „Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie” nie jest naukowym podręcznikiem z zakresu medycyny. Autorka opracowała własną kurację, którą przetestowała na sobie. Widoczna poprawa samopoczucia i wyników zainspirowały Izabellę Wentz do wydania swojej pierwszej książki: „Zapalenie tarczycy Hashimoto. Jak znaleźć i wyeliminować źródłową przyczynę choroby”. Książka szybko stała się bestsellerem. Od tamtego czasu autorka z powodzeniem udziela konsultacji zarówno chorym jak i lekarzom zajmującym się chorobami tarczycy.

Wentz, która z wykształcenia jest farmaceutką, odrzuca leczenie stricte farmakologiczne syntetycznymi hormonami i pokazuje jak niekonwencjonalne metody mogą złagodzić chorobę i wyeliminować jej przykre objawy. Warto sięgnąć po tę pozycję nie tylko wtedy, kiedy borykamy się z problemami zdrowotnymi. „Hashimoto.Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie” to książka zarówno dla lekarzy, pacjentów jak i osób chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu medycyny.